Skip to main content

Tekenlessen voor kinderen

In een tekening mag alles – ook buiten de lijntjes!
Veel kinderen vinden het heerlijk om te tekenen. Het biedt de ruimte om een eigen wereld te creëren, vol fantasie, kleur en verhalen. Maar tekenen is ook een fijne manier om gevoelens en ervaringen een plek te geven.

In de Tekentuin mag alles er zijn. Elk kind tekent vanuit zijn eigen beleving, en daarin is geen goed of fout – juist de vrijheid maakt het waardevol.

Tekenles in de Tekentuin

Hoe ziet een les eruit?
Elke tekenles begint in een klein kringetje. We checken samen in: hoe zit iedereen erbij vandaag? Daarna volgt vaak een kort verhaaltje of een visualisatie om het thema van de les te introduceren.

Ook doen we vaak een eenvoudige lichaamsoefening, zodat kinderen niet alleen met hun hoofd, maar ook met hun lijf en gevoel verbinding maken met het onderwerp. Vanuit die holistische benadering – waarin denken, voelen en doen samenkomen – ontstaat er meer bewustzijn:
Wie ben ik eigenlijk? Wat voel ik? En wat vind ik daarvan?

Daarna staat de tekenopdracht centraal. We werken met wisselende thema’s, technieken en materialen, zodat kinderen op een speelse manier steeds iets nieuws kunnen ontdekken.

Vrijheid en creativiteit
In de Tekentuin is er veel ruimte voor eigen invulling. Is het thema bijvoorbeeld ‘bloemen’, maar wil jouw kind liever een ruimteschip tekenen? Dan mag dat! Elk kind is de baas over het verhaal in zijn of haar eigen tekening. Ik stimuleer kinderen om hun creativiteit te volgen en moedig ze aan om hun ideeën te verbinden aan het thema van de les.

Zo ontstaat er een fijne balans tussen vrijheid, structuur en betekenis. Een veilige, creatieve omgeving waarin kinderen zich op hun eigen manier kunnen uiten, tot rust komen én groeien – met hoofd, hart en handen.

Praktische informatie

Wanneer?
De tekenlessen worden gegeven in overzichtelijke blokken tussen de schoolvakanties in. Zo blijft het voor kinderen duidelijk en is er ruimte voor een natuurlijke pauze tussen de lessen.

Thema’s
Elke lessenreeks heeft een eigen thema, waarmee we op speelse wijze aan de slag gaan. Een paar voorbeelden van eerdere thema’s:
– Een reis om de wereld
– 1001 nacht
– De vier elementen
– Sprookjes
– Maak je eigen kijkdoos

Voor wie?
De lessen zijn bedoeld voor kinderen uit groep 3 t/m 8.
– Eén keer per week op maandag, woensdag of zaterdag
Duur: 1 uur
Kleine groepjes van maximaal 6-7 kinderen

Schoolvakanties
Tijdens de schoolvakanties zijn er geen tekenlessen.

Kosten

Een les kost €11,50, je betaalt alle lessen in één keer voorafgaand aan een hele reeks tussen twee schoolvakanties.

Gratis proefles

Meld je aan voor een gratis proefles via de contactpagina op deze website!

‘Jij bent de baas over jouw eigen verhaal!’

Bij Monique kun je heerlijk landen, aarden en in een fijne geborgen sfeer je creaties loslaten. En ze maakt van die mooie inspirerende voorbeelden.

Collega

Ik heb een paar workshops gevolgd van Monique en haar lessen zijn heel ongedwongen en laagdrempelig. Met een paar redelijk simpele stappen laat ze je een mooie creatie neerzetten waarbij je je hoofd lekker even leeg kunt tekenen. Het werkt haast meditatief! Zeker een aanrader om in ieder geval een keer een les uit te proberen!

Cursist

Fijne plek om te zijn. Monique is enthousiast en heeft goede tips. Mijn kinderen zijn ook regelmatig bij haar geweest en hebben er echt van genoten.

moeder cursist

Elke tekenles met Monique is een lichtpuntje in de week om naar uit te kijken! Lekker ontspannen (met thee en chocola) creatief bezig zijn. Hoe moe ik ook ben, ik ga altijd opgeladen weer naar huis. Monique kan de opdrachten goed uitleggen en leert me dat het niet mooi hoeft te worden, als je maar plezier hebt in het creëren. Inmiddels al een paar jaar vaste prik: lekker tekenen op dinsdagavond!

cursist

De tekenlessen in de tekentuin bij Monique zijn altijd heerlijk ontspannend en rustgevend. Er zijn steeds een reeks van lessen in een thema waarmee je verrassend leuke tekeningen maakt zonder dat je goed hoeft te kunnen tekenen. Het ontstaan van de tekening draait om het creatieproces. Monique laat je verschillende materialen en technieken ontdekken waardoor je ook ontdekt waar je zelf blij van wordt in de tekening. Ik heb ook een aantal workshops bij Monique gevolgd die super leuk waren! Fijn dat je met strippenkaarten werkt zodat je ook af en toe een week kan overslaan als dat zo uitkomt. De tekenlessen zijn wat mij betreft echt een aanrader!

cursist

Gezellige rustige omgeving, Monique deelt haar kennis goed en geeft fijne begeleiding.

cursist

Meld je aan voor een gratis proefles via de contactpagina op deze website!